Już dawno obiecałam sobie, że będę się rozwijać w kierunku fotografii i chcę między innymi żeby ten blog temu służył. Dziś chciałam się wam ...

Warsztaty fotograficzne

Już dawno obiecałam sobie, że będę się rozwijać w kierunku fotografii i chcę między innymi żeby ten blog temu służył. Dziś chciałam się wam pochwalić, że poczyniłam kolejny krok w moim postanowieniu i jakiś czas temu miałam okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez moją uczelnię. 


Zajęcia były prowadzone przez fotografów ze Związku Polskich Artystów Fotografików m.in. Wiesławę Zacharko-Łagowską, Andrzeja Borysa, Wiesława Turno oraz grafika z Wydawnictwa Politechniki Świętokrzyskiej. Przez pięć tygodni pozyskiwaliśmy wiedzę na różne tematy związane z fotografią, zaczynając od jej historii, przez techniki, na obróbce zdjęć kończąc. Co prawda same warsztaty miały formę bardziej wykładniczą i brakowało mi trochę zajęć praktycznych, ale nie zmienia to faktu, że dowiedziałam się dużo przydatnych rzeczy od profesjonalistów.


By trochę przybliżyć wam przebieg zajęć opowiem o rzeczach które najbardziej zapadły mi w pamięć. Jedną z takich rzeczy była ciekawostka, że pierwszym posiadaczem aparatu w Polsce był kielczanin. Zobaczyłam też na czym polega gumografia (zbiegiem okoliczności w pracach był kadr z moich rodzinnych stron :)) oraz jak blisko wydarzeń znajdują się reporterzy. Poruszyliśmy też temat aktu i na wyświetlonym filmie mogliśmy podejrzeć pracę nad takimi zdjęciami. Nie mogę oczywiście zapomnieć o Panu Andrzeju Borysie który bardzo zaangażował się w te warsztaty i chciał przede wszystkim zaszczepić w nas myśl, że "zdjęcie rodzi się w głowie".

Na koniec naszych spotkań każdy uczestnik dostał certyfikat ukończenia warsztatów, który uważam za miłą pamiątkę i mam nadzieję, że na tych jednych warsztatach się nie skończy :)


11 komentarzy:

 1. Gratulacje! Sama chętnie wybrałabym się na podobne warsztaty. Niby nic mnie nie powstrzymuje od tego, ale zawsze znajduję sobie jakąś wygodną wymówkę, niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, naprawdę warto brać udział w różnego rodzaju warsztatach i to nie tylko fotograficznych :) Mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz czas :)

   Usuń
 2. pogratulować
  bardzo lubię twoje zdjęcia
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ojej!
  Twoje zamiłowanie do fotografii widać na pierwszy rzut oka!
  doskonale!

  i gratuluję przede wszystkim!

  pozdrawiam cieplutko!
  jesuswannatouchme.
  <3

  OdpowiedzUsuń
 4. kurczę, sama chętnie bym wzięła udział w takich warsztatach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! A ja nic nie słyszałam o tych warsztatach, hmm chyba za słabo wnikam w życie tej uczelni :P
  A co studiujesz na polibudzie? Który rok? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Studiuje Edukacje Techniczno - Informatyczną, w czerwcu bronie inżyniera :)

   Usuń
 6. Zapisałam się niedawno na podobne warsztaty, trzymaj kciuki!

  OdpowiedzUsuń