Już dawno temu miałam zrobić taki swój mini przewodnik po Kielcach, ale po drodze napotkałam sto różnych wymówek i zaniechałam tego typu dzi...

Subiektywny przewodnik po Kielcach:
Muzeum Historii Kielc

Już dawno temu miałam zrobić taki swój mini przewodnik po Kielcach, ale po drodze napotkałam sto różnych wymówek i zaniechałam tego typu działaniom. Dziś jednak nadszedł dzień kiedy podejmuje wyzwanie na nowo!
Co jakiś czas będę zamieszczać post poświęcony temu co warto zobaczyć w Kielcach, gdzie dobrze zjeść, a gdzie napić się pysznej kawy. Bez dalszego rozpisywania się przechodzę do rzeczy :)Dziś zaproszę was może w dość mało rozrywkowe miejsce, ale moim zdaniem idealne na spędzenie leniwej, jesiennej niedzieli. Muzeum Historii Kielc bo o nim mowa, w siódmy dzień tygodnia możemy zwiedzić za darmo, co mi jako studentce bardzo przypadło do gustu. A co czeka was w środku?
We wnętrzu muzeum możemy zobaczyć między innymi buty Biskupa Krakowskiego, motocykl i co ciekawe podobno pierwszą na świecie gitarę elektryczną skonstruowaną przez... Kielczanina. Prawdziwe fashionistki też znajdą coś dla siebie, ponieważ oprócz bibelotów i starej biżuterii można dowiedzieć się jak wyglądał kiedyś kącik krawcowej. Mi osobiście najbardziej spodobał się zabytkowy aparat fotograficzny :)
Ponad to w każdym pomieszczeniu jest dużo miejsc gdzie można przysiąść, odpocząć i poczytać archiwalną gazetę. Jeśli macie upodobanie do staroci i lubicie dowiadywać się czegoś nowego to koniecznie tam zajrzyjcie!
Dojazd


Wyświetl większą mapę

1 komentarz:

  1. Chętnie poczytam serię takich wpisów, a Muzeum chętnie odwiedzę w jakąś niedzielę.

    OdpowiedzUsuń